Zespół folklorystyczny ze Szkocji poznał nasze miasto i wielkopolskie tradycje

W dniach od 9 do 12 sierpnia 2019 roku w naszym mieście przebywał zespół folklorystyczny z miejscowości Hawick w Szkocji.
Grupa  Teries in Tartan przyjechała na zaproszenie ZTL Cybinka-Grodzisk z rewizytą, gdyż właśnie w tym szkockim mieście, w minionym roku przebywała na festiwalu grodziska "Cybinka".                  
Goście ze Szkocji wzięli udział w dwóch koncertach, zorganizowanych w ramach Światowego Przeglądu Folkloru INTEGRACJE w Nowym Tomyślu i Grodzisku Wielkopolskim. Ponadto, w CK Rondo odbyły się wspólne polsko-szkockie warsztaty taneczne. W sobotni wieczór, grupa swoim występem uświetniła inaugurację efektownego oświetlenia drzew i wyspy w Parku Miejskim. W poniedziałek, przed opuszczeniem naszego miasta zespół spotkał się z Burmistrzem Grodziska Wielkopolskiego Piotrem Hojanem, który podziękował członkom zespołu ich opiekunom za dostarczenie wspaniałych wrażeń artystycznych i umożliwienie grodziskiej publiczności poznania kultury i tradycji Szkocji.

 

Najchetniej czytane

2019-12-23
Harmonogram odbioru odpadów na rok 2020
2019-11-29
Afrykański Pomór Świń
2020-01-08
Grodziskie licytacje WOŚP
2019-12-03
Lodowisko czynne od piątku, 6 grudnia 2019 roku!
2020-01-14
ZARZĄDZENIE Nr 6/2020 BURMISTRZA GRODZISKA WIELKOPOLSKIEGO
„Rozwój elektronicznych systemów obsługi obywateli oraz systemów wspomagających funkcjonowanie Gminy Grodzisk Wielkopolski”
Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim