Deszczówka TO SKARB dostępny dla każdego

Szanowni Państwo,  zachęcamy wszystkich właścicieli nieruchomości na terenie gminy Grodzisk Wielkopolski do włączenia się  w akcję  „ DESZCZÓWKA NA TRAWNIKI”. Wyschnięte studnie, obumierające drzewa i krzewy, trawniki koloru białego - to niestety częsty widok.
Bezdeszczowe okresy to niepowetowane starty w rolnictwie i ogrodnictwie. Wielu zrozumiało już, że  woda z rynny może pomóc w walce z suszą.
Dziękujemy tym,  którzy po pierwszym naszym apelu poczynili pierwsze kroki do zagospodarowanie wody opadowej  na własnym terenie, ale wiele jest jeszcze do zrobienia. 
Drodzy Państwo, wystarczy tak niewiele – skierować odpływ rynny na teren biologicznie czynny, który wchłonie wodę. Nie marnujmy dobrodziejstwa natury, jakim są deszcze. Żyjmy w zgodzie z przyrodą.
Tych, którym się udało, bardzo prosimy o przesyłanie na adres zielenmiejska@grodzisk.wlkp.pl lub poprzez portal społecznościowy  Facebook własnych pomysłów i ich zdjęć pokazujących jak zmieniono „bieg wody” na własnych posesjach poprzez np. montaż zbiornika na deszczówkę,  montaż drenażu itp. Być może z Państwa pomysłów skorzystają kolejne osoby i nasza ekologiczna rodzina będzie się powiększać.

 

Najchetniej czytane

2019-08-30
Konkurs na Najpiękniejszy Balkon i Ogródek Przydomowy w gminie Grodzisk Wielkopolski 2019 rozstrzygnięty
2019-10-07
Emblematy na groby grodziskich Powstańców Wielkopolskich
2019-08-23
Awans Zawodowy Nauczycieli
2019-08-26
Kalendarium wydarzeń w gminie Grodzisk Wielkopolski - wrzesień 2019 r.
2019-09-23
INFORMACJA BURMISTRZA GRODZISKA WIELKOPOLSKIEGO w sprawie współfinansowania przez Gminę Grodzisk Wielkopolski przewozów autobusowych realizowanych przez spółkę PKS Poznań S.A.
„Rozwój elektronicznych systemów obsługi obywateli oraz systemów wspomagających funkcjonowanie Gminy Grodzisk Wielkopolski”
Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim