Nowy alkomat dla Komendy Powiatowej Policji

Gmina Grodzisk Wielkopolski przekazała Komendzie Powiatowej Policji nowoczesny samoobsługowy alkomat. Służyć on ma przede wszystkim mieszkańcom,  z których każdy może przyjść na komendę i zbadać ewentualną zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.
Porozumienie dotyczące przekazania alkomatu stacjonarnego AL4000V do wstępnego wykrywania alkoholu w wydychanym Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Piotr Hojan oraz  podinsp. Roma Figaszewska  podpisali w dniu 12 czerwca 2019 roku .  Zakup urządzenia sfinansowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, by wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa kierujących i podróżnych.
Urządzenie jest samoobsługowe i zostanie zamontowane w holu grodziskiej Komendy Powiatowej Policji. Korzystanie z niego jest bezpłatne .
Samoobsługowy alkomat jest bardzo prosty w obsłudze . Na tabliczce przy urządzeniu jest krótka instrukcja obsługi , jak krok po kroku wykonać badanie .
Dzięki alkomatowi każdy kierowca może zweryfikować swój stan trzeźwości przed rozpoczęciem jazdy .

Przypominamy!!!

  • Jeśli zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi od 0,2 promila do 0,5 promila to stan określa się mianem po spożyciu, a jazda autem w takim przypadku stanowi wykroczenie.
  •  w przypadku gdy zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi ponad 0,5 promila to kierowca znajduje się w stanie nietrzeźwości, a kierowanie autem jest traktowane jako przestępstwo.

Kierowca będący pod działaniem alkoholu nie może prowadzić samochodu ! Za takie zachowanie grozi kara nawet do 2 lat więzienia. Dodatkowo taki kierowca stwarza zagrożenie życia i zdrowia swojego i innych uczestników dróg.

Najchetniej czytane

2019-12-23
Harmonogram odbioru odpadów na rok 2020
2019-11-29
Afrykański Pomór Świń
2020-01-08
Grodziskie licytacje WOŚP
2019-10-17
Burmistrz podziękował nauczycielom
2019-11-13
Informacja Związku Międzygminnego Centrum Zagospodarowania Odpadów SELEKT
„Rozwój elektronicznych systemów obsługi obywateli oraz systemów wspomagających funkcjonowanie Gminy Grodzisk Wielkopolski”
Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim