Imieniny ks. kan. Czesława Tuszyńskiego

Jak co roku, przypadające 20 lipca imieniny Czesława, zgromadziły w kościele poklasztornym wielu mieszkańców naszego miasta. W tym dniu bowiem, od ośmiu już lat, grodziszczanie wspominają zasłużonego kapłana - ks. kan. Czesława Tuszyńskiego, grodziszczanina 700-lecia.

W tym dniu spotykają się Ci, którzy pamiętają posługę ks. Tuszyńskiego w naszym mieście, jak i młodzi mieszkańcy miasta, którzy pragną poznać Jego życie i działalność. Nie zabrakło także wielu imienników księdza.

Uroczystość imieninową rozpoczęła msza św., której przewodniczył Dziekan Dekanatu Grodziskiego ks. Roman Gajewski. Po wyjściu z kościoła, na gości czekała imieninowa kawa i placek drożdżowy, którym ks. kanonik zawsze w dniu swoich imienin częstował parafian.

Podczas sobotniej uroczystości w imieniu Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego Sekretarz Gminy Artur Kalinowski, przypomniał żywot ks. kan. Czesława Tuszyńskiego, dla którego najważniejszy był drugi człowiek i jego dobro. Podziękował również zebranym za przybycie oraz złożył wszystkim Czesławom w dniu imienin najserdeczniejsze życzenia.

Na grobie ks. kan. Czesława Tuszyńskiego delegacja grodziskiego samorządu złożyła tradycyjny bukiet kwiatów oraz zapaliła znicz.

Najchetniej czytane

2019-08-30
Konkurs na Najpiękniejszy Balkon i Ogródek Przydomowy w gminie Grodzisk Wielkopolski 2019 rozstrzygnięty
2019-10-07
Emblematy na groby grodziskich Powstańców Wielkopolskich
2019-08-23
Awans Zawodowy Nauczycieli
2019-08-26
Kalendarium wydarzeń w gminie Grodzisk Wielkopolski - wrzesień 2019 r.
2019-09-23
INFORMACJA BURMISTRZA GRODZISKA WIELKOPOLSKIEGO w sprawie współfinansowania przez Gminę Grodzisk Wielkopolski przewozów autobusowych realizowanych przez spółkę PKS Poznań S.A.
„Rozwój elektronicznych systemów obsługi obywateli oraz systemów wspomagających funkcjonowanie Gminy Grodzisk Wielkopolski”
Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim