„11 przeżyć w 11 miejscach w godzinę i 11 minut” – Spotkanie z Marcinem Koziołem

W poniedziałek 23 września gościem grodziskiej Biblioteki Publicznej będzie Marcin Kozioł – pisarz i zapalony podróżnik. Zwiedził ponad 40 krajów. Na co dzień ekspert mediów elektronicznych i marketingu.Autor kilkunastu książek dla dzieci i młodzieży, m.in. lektury dla klas 4-6 „Skrzynia Władcy Piorunów” oraz książek podróżniczych. Nazywa siebie kolekcjonerem przeŻYĆ. Do oddania się podobnemu zajęciu zachęca wszystkich, którzy zachowali w sobie odrobinę dziecka i marzą o odkrywaniu świata, smakowaniu przygód i zbieraniu doświadczeń (czy też przeżyć), które zmieniają ich świat na lepsze.

   O godz. 18.00 w czytelni biblioteki w trakcie wciągającej i zaskakującej pogadanki, ilustrowanej zdjęciami, projekcjami, a nawet krótką prezentacją w technice 3D, zabierze Państwa w jedenaście miejsc na świecie, pozwalając zobaczyć jego oczami 11 „przeżyć”, które wzbogaciły jego świat. Ze swojej kolekcji przeŻYĆ wydobędzie i podzieli się wieloma cennymi zdobyczami.  Zabierze uczestników do prawdziwego Hogwartu i piekła, do Kambodży, by skosztować kobrówki, Chin na... zjazd z Wielkiego Muru, a także doWietnamu i Nepalu.

Będzie to wyjątkowa godzina i 11 minut (lub trochę dłużej) pełna przygód i niecodziennych przeżyć, na którą serdecznie zapraszamy. A wszystko po to, by każdy mógł obudzić w sobie dziecko i ciekawość świata, które drzemią w każdym z nas...

W godzinach przedpołudniowych autor spotka się z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich w Grodzisku Wielkopolskim.   „Skrzynia Władcy Piorunów”, jest nie tylko okazją do rozmowy o książce, ale też angażującą lekcją multimedialną. Niezwykłe przygody bohaterów, detektywistyczne zagadki, łamanie szyfrów i elektryzująca nauka! Wartka współczesna akcja powieści staje się pretekstem do poznania wielu naukowych ciekawostek, a zwłaszcza niezwykłych dokonań wybitnych postaci. Podczas tej multimedialnej lekcji skupimy się na wynalazcy Nikoli Tesli, któremu zawdzięczamy m.in. rozpowszechnienie taniej energii elektrycznej. Współczesna akcja serii łączy się z odtworzonymi na podstawie źródeł biograficznych nadzwyczajnymi, ale prawdziwymi wydarzeniami z życia historycznych postaci. Choć może się wydawać, że tak przedstawiony Tesla to wymysł wyobraźni, rodem z literatury science-fiction, to wszystko, co o nim powiemy i przeczytamy – wydarzyło się naprawdę!


Marcin Kozioł.Urodził się w 1977 roku. Mając 16 lat, otrzymał stypendium United World Colleges / Towarzystwa Szkół Zjednoczonego Świata i Gordonstoun School, dzięki czemu liceum kończył w Szkocji (1994–1996) – w szkole Gordonstoun, znanej z surowych zasad i wychowywania od okresu międzywojennego wszystkich męskich kandydatów do brytyjskiego tronu. Na tej szkole wzorowała się autorka Harry`ego Pottera – według informacji podanych w filmie dokumentalnym Discovery Channel odwiedzała szkołę, czerpiąc inspirację. W całej swojej historii w szkole uczyło się tylko dwóch Polaków. Pierwszym był Autor. Spotkał na swojej drodze wiele niezwykłych osób. Choć nie potrafi tego robić, tańczył na kameralnym pokazie przed samą Królową Elżbietą II i o mały włos nie wpadł wprost w objęcia Jej Królewskiej Mości, wywołując przerażenie na twarzach agentów specjalnych. Zapalony podróżnik. Zwiedził ponad 40 krajów. Na co dzień ekspert mediów elektronicznych i marketingu. Pierwszą książkę (dla fanów mikrokomputerów) opublikował w 1993 roku, w wieku 16 lat (pracę nad nią zakończył rok wcześniej). Wkrótce potem ukazało się jeszcze kilka jego publikacji dotyczących programowania komputerów (Amiga).

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Szalona_historia_komputerow-p-34953-.html

źródło zdjęcia: http://szortal.com/archive/201702

 

 

 

Najchetniej czytane

2019-07-01
PRZYGOTOWANIA DO SEZONU ZIMOWEGO
2019-08-30
Konkurs na Najpiękniejszy Balkon i Ogródek Przydomowy w gminie Grodzisk Wielkopolski 2019 rozstrzygnięty
2019-07-15
Konkurs "Grodziskie Inicjatywy Społeczne 2020"
2019-06-27
UWAGA ROLNICY I ZAKŁADY PRODUKCJI ROLNEJ
2019-06-24
Konkurs na kibicowanie „Król Kibiców – XIII Hunters Grodziskiego Półmaratonu „Słowaka” - Rozstrzygnięty
„Rozwój elektronicznych systemów obsługi obywateli oraz systemów wspomagających funkcjonowanie Gminy Grodzisk Wielkopolski”
Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim